Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare part time
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare part time

Bună ziua. Aș dori să știu de când e posibil să lucrez 4 ore pt un angajator fără taxe suplimentare pt acesta? In sensul de a plăti taxele aferente doar pt 4 ore. Vă întreb pt că luna trecută contabilul acestui angajator a spus că încă nu se poate. E adevărat acest lucru sau nu este de bună credință? Vă mulțumesc.
De la 01.01.2020 se plătește la salariu ...nimic in plus.
Imi puteti spune,va rog, care este legea_ Pt. ca angajatorul meu tot zice ca nu se poate. As vrea sa ii arat direct legea. Multumesc