Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru

Daca se introduce o actiune prin care se solicita despagubiri de o anumita valoare iar instanta va considera ca valoarea este mai mica decat cea mentionata in cerere, taxa de timbru platita ramane la valoarea despagubirii propuse de reclamant sau se pot cere instantei restituiri din marimea taxei de timbru? Multumesc.
Buna seara,
Taxa ramane cea platita.
Multumesc pentru raspuns.