Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decontare intretinere pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decontare intretinere pfa

Am un pfa cu punct de lucru si activitate comerciala intr-un apartament. Conform legii administratorul blocului nu imi poate emite factura cu intretinerea pe pfa ci pe proprietarul apartamentului care este o persoana fizica. Intre pfa si proprietar exista contract de comodat prin care se specifica faptul ca pfa-ul achita intretinere. Cum pot plati din pfa ca si cheltuiala deductibila aceasta factura de intretinere?
george-neagu, moderator