avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil pfa in sistem real
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil pfa in sistem real

Buna ziua,

Ma puteti lamuri va rog legat de indemnizatia de crestere copil si anume, cum se ia in calcul veniturile daca sotia mea naste in iunie 2020,
ex1: se calculeaza veniturile din anul 2019 fara sa bage in seama anul 2020 adica perioada ianuarie -iunie
ex2: se calculeaza veniturile din perioada iunie 2020 - iunie 2019 si imi da cei 85%
Ultima modificare: Duminică, 1 Martie 2020
bogdan666, utilizator
Cel mai recent răspuns: bogdan666 , utilizator 17:22, 2 Martie 2020
ex.2
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizație creștere copil Roro13 Roro13 Bună ziua, cum se calculeaza indemnizația de creștere copil daca de la 1 ianuarie 2020 imi dau demisia? Sunt insarcinata in 2 luni, în iunie 2020 urmează ... (vezi toată discuția)
Posibilitate ccc profesor suplinitor Catalin10q Catalin10q Bună ziua! Am nevoie de ajutorul dumneavoastră cu următoarea situație și următoarele întrebări unde am nevoie de un răspuns exact. Soția mea a ... (vezi toată discuția)
Sunt eligibila pentru indemnizatie ccc daca mi-am dat demisia inainte de a naste? irinaghi irinaghi Buna ziua, daca am lucrat cu CIM in mod constant in ultimii ani, dar imi dau demisia cu doua luni inainte de a naste, mai sunt eligibila pentru indemnizatie ... (vezi toată discuția)