Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil pfa in sistem real
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil pfa in sistem real

Buna ziua,

Ma puteti lamuri va rog legat de indemnizatia de crestere copil si anume, cum se ia in calcul veniturile daca sotia mea naste in iunie 2020,
ex1: se calculeaza veniturile din anul 2019 fara sa bage in seama anul 2020 adica perioada ianuarie -iunie
ex2: se calculeaza veniturile din perioada iunie 2020 - iunie 2019 si imi da cei 85%
bogdan666, utilizator
ex.2
multumesc