Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... salariata gravida
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

salariata gravida

Buna seara,

O profesoara, angajata unei gradinite private, anunta astazi 23.03.2020 ca este insarcinata. Gradinita are activitatea suspendata datorita pandemiei de COVID-19.
Care este procedura de urmat in acest caz? Mai este trimisa la medicina muncii si anuntat ITM-ul?

Multumesc mult!
Procedura trebuie respectata. Se pune in discutie doar urgenta abordarii procedurii. Nu exista o reglementare publica in acest sens pana in prezent.