Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Ma tem ca fara carantinarea tuturor celor care vin din ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Ma tem ca fara carantinarea tuturor celor care vin din străinătate vom depăși Italia în scurt timp

Eu personal nu vad alta varianta viabilă pentru a tine lucrurile sub control.
Dacă unul singur venit din străinătate un alt om si acel om infecteaza încă 5 va fi ceva de necontrolat.
Trebuie duși în stațiuni la hoteluri si stabilită o zona, un perimetru în care să facă ce vor ei dar sa nu iasa din acel perimetru stabilit exact.

Izolarea voluntară imi pare extrem de periculoasă pentru ca mereu vor fi câțiva care nu vor respecta izolarea si riscul va fi extrem de ridicat.

Ati vazut ce s-a întâmplat la Tandarei.
Încercați să va imaginati ce ar însemna să fie multe localități în care să se întâmple la.fel.

Spitalele nu vor mai face fata daca se va depăși un număr care până acum este acceptabil.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Eu salut ceea ce a declarat premierul Ludovic Orban:

[ link extern ]

,,Toți cei care vor veni începând de mâine nu își vor petrece Paștele în condiții normale, vor fi obligați să stea în carantină."

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat