Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Intelege cineva care este corelarea cu privire la ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Intelege cineva care este corelarea cu privire la testarea persoanelor care au fost confirmate pozitiv si daca acestea sunt cele din carantină sau nu?Par sa fie toti adunati dar nu stiu cati din cei carantinati sunt cu testare pozitiva COVID 19 din număru

Eu nu inteleg de unde provin persoanele testate pozitiv.
Sunt cele din carantină combinate cu cele din orase sau cum?
Mie asa imi pare si situația este confuză.

[ link extern ]

,,Corelația dintre numărul de teste zilnice și noile cazuri de infecție cu COVID 19 este evidentă. Cu cât numărul de teste făcute în 24 de ore este mai mare, cu atât crește și numărul cazurilor noi raportate în 24 de ore. Și invers."

M-ar interesa sa ma lămuresc câte persoane sunt testate pozitiv în carantină si cate în orașe dar care să nu fi venit din străinătate.

Cunoaste cineva aceasta informatie?

As vrea sa stiu cati din cei veniți din străinătate si aflati în carantină au fost testați si cati din ei au ieșit pozitiv si cati negativ.
Trebuie să fie un număr foarte mare de testati pozitiv.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Si Organizația Mondială a Sănătății a fost praf in luna ianuarie, mai precis pe 24 ianuarie 2020:

[ link extern ]

Incredibil.
Si asa toti au fost praf...ca s-au luat după OMS...

In acest timp China lua însă măsuri serioase.
Oare nu a fost nimeni atent la ce se intampla in China si in Italia?
Si apoi în alte state?

Chestia cu răceala si gripa a fost o primă veste deformată față de adevar...si multi au fost indusi in eroare...

Medicii si alte persoane susțineau la vremea aceea că gripa românească este mai ucigătoare si mai periculoasă decât noul coronavirus.Mai.toti făceau pe desteptii...

Iar eu aveam gripa românească sau răceală în acea vreme...dar eram îngrijorat de noul coronavirus...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat