Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj tehnic

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca un angajator cu doi angajati poate sa îi dea in somaj tehnic in perioada starii de urgenta din cauza reducerii activitatii in firma?
Multumesc!
Da, poate sa îi dea in somaj tehnic in perioada starii de urgenta din cauza reducerii activitatii in societate.