avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare cabinet medic de familie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare cabinet medic de familie

Imi doresc sa infiintez un cabinet de medic de familie intr-o comună.
Spatiul apartine primariei.
Secretarul primariei imi refuza incheierea contractului de inchiriere a spatiului pe motiv ca eu functionez ca un SRL si nu ca persoana fizica.
M-am interesat si foarte multe cabinete functioneaza ca si SRL in spatii inchiriate de la primarie.
Ma intereseaza in baza carei legi pot sa-mi fac dreptate.
Multumesc frumos.

Alte discuții în legătură

Inchiriere spatiu din dispensar uman kokon kokon Buna ziua! Am o intrebare: care este procedura legala in cazul in care o persoana fizica doreste sa inchirieze o incapere din incinta dispensarului uman ... (vezi toată discuția)
Ordonanta 68/2008 anadent anadent As dori conform ordonantei 68/2008 sa cumpar un spatiu intr-un dispensar medical dintr-o comuna; acest dispensar beneficiaza de 2 spatii, unul pentru medicul ... (vezi toată discuția)
Inchiriere cabinete medicale ContSters67025 ContSters67025 In comuna noastra functioneaza un cabinet medical inchiriat pe perioada nedeterminata unui medic de familie, medic care are cei mai multi asigurati medical ... (vezi toată discuția)