Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire suspendare somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire suspendare somaj tehnic

Cum se procedeaza cu prelungirea suspendarii cim, pentru somaj tehnic, astazi fiind ultima zi de suspendare a cim?
Se modifica doar data de sfarsit a suspendarii c.i.m.

Asa este, doar ca nu era publicat actul in Monitorul oficial.
Cornel Vasile a scris:

Se modifica doar data de sfarsit a suspendarii c.i.m.

Legea care se aplica referitor la somajul tehnic este Codul Muncii.
Multumesc, deci este in regula atunci