Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA achizitii masini second hand
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA achizitii masini second hand

Un I.I. neplatitor de TVA achizitionez masini second hand din UE .Sunt obligat sa ma inregistrez ca platitor TVA pentru achizitia si vanzarea de masini ? Mutumesc!
Cumva masina dvs. are mai putin de 6 luni de la prima inmatriculare sau sub 6000 km?
Buna ziua, revin la acest subiect marja fiscala pt calcul TVA o reprezinta pretul de vanzare-pret de achizitie, insa cel de achizitie cuprinde si taxe de transport, taxe licitatie?