Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Valabilitate tichete de vacanță
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Valabilitate tichete de vacanță

Soția este bugetară . A primit tichete de vacanță. Valabilitatea lor este până la 1 iunie. Ce se va întâmpla cu ele având în vedere că nu au putut fi folosite datorita pandemiei de coronavirus? Multumesc anticipat
Valabilitatea voucherelor de vacanţă emise în anul 2019 este prelungită până la data de 31 mai 2021, în contextul situaţiei epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2.
Astfel, Guvernul a adoptat joi, 26 martie 2020, Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului privind modalitatea de emitere şi prelungirea valabilităţii voucherelor de vacanţă, la initiativa Ministerului Economiei, Energiei şi Mediului de Afaceri.
Lăzăruţiu Lucian, Avocat