Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Racordare la teava de gaz a vecinului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Racordare la teava de gaz a vecinului

Cit timp este proprietar de teava de gaz un anume locatar si ce suma poate pretinde acesta, daca doresti a te racorda ,el fiind primul care s-a racordat ?

:offtopic: Va rog sa nu scrieti numai cu majuscule, in internet asta inseamna a tipa. Multumesc.
ContSters20980, utilizator
intreaba-l pe cel care nu vrea bani cat a costat lucrarea, faci calculul si le spui celorlalti ca atat poti sa oferi

ideal ar fi ca cel care nu vrea bani sa fie cel care initiat proiectul singur si ulterior despagubit de ceilalti.......practic el e in continuare proprietarul tevii iar ceilalti pot fi despagubiti in baza unei intelegeri de comun acord(adica le poti oferi suma corecta iar daca refuza e problema lor)

varianta de durata e in instanta.......
~ Conținut șters la cerere ~