Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Inmormantarea unei prietene
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Inmormantarea unei prietene

Am o prietena 77 ani in stadiu terminal de cancer . E vaduva, nu are copii si nici rude in viata. Cum o ingrop cand moare, eu sunt doar prietena. E pensionara , nu are casa sau bunuri . Cum procedez ? Va multumesc !
Daca persoana in cauza consimte poate incheia document autentificat prin care sa va mandateze pe dv sa desfasurati actele si actiunile aferente situatiei respective
Nu ajuta. Mandatul încetează la decesul persoanei.