Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Locul de parcare
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Locul de parcare

Buna ziua!
Locuiesc intr un complex nou de apartamente cu locul de parcare comun.
De putin timp au aparut T uri , unii din proprietari si au însușit buziv unul sau două locuri de parcare. Stiu ca este ilegal și totuși continua sa și împartă locurile.
Va rog sa ma sfătuiți ce sa fac pentru a împiedica, acest lucru fiind ilegal.
Va multumesc!
Daca nu ajungeti la un acord nu prea aveti ce sa faceti in afara de a-i actiona in instanta pentru a-i obliga sa isi ridice acele T-uri. Coproprietarii au obligatia de a folosi bunul fara a stanjeni folosinta celorlalti coproprietari.
Daca parcarea este comuna si la nivelul condominiului exxista infiintata asociatie de proprietari,aceasta prin reprezentant legal poate decide modalitatea de atribuire a locurilor de parcare