Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cine o sa fie noul presedinte al Partidului National ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cine o sa fie noul presedinte al Partidului National Liberal

Pentru ca actualul presedinte al PNL nu a ajuns presedintele Romaniei , si in turul II al alegerilor prezidentiale s-a aliat cu Mircea Geoana si PSD , este normal si firesc ca PNL sa aiba un nou presedinte , deoarece mofturile facute de conducerea PNL la toate propunerile venite de la Cotroceni , si refuzul lui Crin Antonescu de a intrala guvernare alaturi de PDL si UDMR , o sa le afecteze bussinesurile multor oameni de afaceri PNL-isti , activul PNL-ului ramanand pe dinafara .

Chiar daca pana acuma Crin Antonescu nu a fost atacat asa tare de gruparea lui Tariceanu , pe zi ce trece este tot mai evident ca liberalii nu o sa ajunga in fruntea bucatelor , atata timp cat presedintele PNL o sa fie Crin Antonescu , avand in vdere faptul ca Traian Basescu nu uita si nu iarta , mai ales ca era cat pe aci sa nu mai fie presedinte .

Deci , dumneavoastra , cam care credeti ca o sa fie noul presedinte al PNL , sau cine are cele mai multe sanse ?
Abia azi vazui ca presedintele PNL merita sa ramana in continuare Crin Antonescu deoarece azi constatai ca este un lider politic care are viziune .
Din punctul meu de vedere , dl.Crin Antonescu nu are deocamdata un contracandidat pe masura ca sa ii pericliteze functia de presedinte al PNL. Deci are drum deschis catre prezidentialele din 2014!:D
|Depinde numai de el daca stie sa gestioneze o cursa in care alearga singur. Caci s-au mai vazut si accidente si derapaje necontrolate si la alergatorii solitari!B-)
Drumul e lung si iepurele poate sari de oriunde~!
Eu cred ca alegerile pentru functia de presedinte PNL sunt un bun prilej de a scapa de Ludovic Orban .
Principala problema a PNL , si nu numai a PNL , este lipsa de deschidere a partidului pentru nou veniti , fiind preferati diversi fripturisti , tocmai datorita faptului ca nu prea au opinii .