avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Numere înmatriculare românești în Austria
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Numere înmatriculare românești în Austria

Cum se poate păstra numerele de înmatriculare românești în Austria pt o perioada îndelungată?
Știam ca se poate trece mașina pe societate cu procura pt mine tradusa și legalizata, dar nu știu nimic mai concret.
Ma poate ajuta cineva?

Alte discuții în legătură

Lipsa acte auto austria byalex85yo byalex85yo Salut! Am cumparat un Bmw e36 cu numere de austria, si am primit ca acte Cartea masinii si certificatul ala galben Teill 2. Acum am vrut sa inmatriculez masina ... (vezi toată discuția)
Circulatie rutiera in ue. liviu f liviu f Un cetatean roman care munceste in Austria vrea sa vina in Romania (de sarbatori) cu o masina imprumutata de la un prieten. Ce acte trebuie sa detina pentru a ... (vezi toată discuția)
Procurã pentru ucraina catalina-elena catalina-elena Buna ziua, As vrea sa merg in Ucraina cu masina tatalui meu,deoarece nu am masina personala.Am inteles ca trebuie sa ai masina personala pentru a putea ... (vezi toată discuția)