Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Se poate refuza testarea
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Se poate refuza testarea

Daca o firma vrea sa testeze angajatii pentru COVID-19 pot acestia refuza sau exista vreo lege care sa oblige la testare ?

Acestia nu au simptome.
In mod normal aceasta este o procedura medicala preventiva deci obligativitatea nu ar trebui sa existe. Este necesar acordul persoanei. In statustul starii de alerta de asemenea nu se precizeaza vreo obligativitate.
@sadrian
Ce legatura este intre bolile copilariei si existenta PCR la putere ?
Ce credeti ca am putea ascunde noi pe forum legat de tema pandemiei.
V-am sugerat sa nu faceti politica. Ma vad nevoit sa inchid discutia pentru a nu degenera.