Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident rutier/asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident rutier/asigurare

Buna ziua, va rog sa ma ajutati/îndrumați.Am avut in familie anul acesta un accident rutier în Ungaria, din pacate nu s au putut preleva probe de alcool soferul fiind foarte grav accidentat, am primit de la politia din ungaria dosarul, l am tradus, si la alcool scrie,, Din cauza ca persoana a fost grav accidentat nu s au putut preleva probe".Acum asigurarea nu vrea să ne despagubeasca pe motiv că nu este stipulat in acte daca a avut alcool sau nu.Ce trebuie să facem?Multumesc frumos.
Bună ziua, vă putem ajuta cu sfaturi gratuite, ne puteți contacta în privat.
Cu stimă,
Asociația Victimelor Fără Vină