Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna Ziua - urgentare dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna Ziua - urgentare dosar penal

Imi cer scuze dar am si eu o nelamurire cu privire la un dosar penal pentru conducerea unui autovehicul cu permisul suspendat ...am primit termen de judecata pe 29.09.2020...exista vreo posibilitate de a obtine termen de judecata mai devreme ??..Daca da care sunt acele posibilitati ...si pot sa cer judecare in regim de urgenta ?
Va multumesc !!!!
Nu aveti ce face, probabil ca atunci a avut judecatorul prima sedinta disponibila.
Da, și eu care ca ocup de urgentari sunt de părere ca nu aveti ce sa faceți.
Poate doar in caz excepțional dar sunt slabe șanse.