Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata concediu de odihna salariat detasat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata concediu de odihna salariat detasat

Buna ziua! pt. un salariat detasat de la mijlocul lunii ianuarie pt. 6 luni la un alt angajator, care este cerut sa ramana definitiv la acest angajator si sa inceteze CIM cu societatea noastre, Zilele de concediu platite de societatea noastra vor fi numai pentru activitatea prestata la societate in decursul jumatii de luna ianuarie??? Este corect???
Intr-adevar, zilele de concediu platite de societate vor fi cele aferente pana la decursul jumatatii lunii ianuarie.