avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Este legala taxa pentru eliberarea foii matricole in ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Este legala taxa pentru eliberarea foii matricole in original?

Este legala taxa pentru eliberarea foii matricole in original, la finalul ISCED 3 ? Au eliberat gratuit diploma de bacalaureat dar vor o taxa pentru elibererea foii matricole. Ambele sunt obligatorii pentru inscrierea in ISCED 5.
Cel mai recent răspuns: Romeo Valentin , Expert judiciar 18:39, 27 Iulie 2020
Pai foaia este anexa la diploma. În ce baza nu eliberează foaia odată cu Diploma?!
Ambele se eliberează concomitent.
Dacă nu sesizați Ministerul în scris.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suplimentul la diploma felicias65 felicias65 Buna seara! As dori un raspuns la urmatoarea problema : Am absolvit facultatea in anul 2005 si nu am promovat exemenul de licenta in sesiunea august 2005. ... (vezi toată discuția)
Eliberare diploma absolvire noi_mar noi_mar Am absolvit un master la Universitatea din Pitesti. Pana la eliberarea diplomei am nevoie de o adeverinta de absolvire. Eliberarea adeverintei imi este ... (vezi toată discuția)
Refuz eliberare diploma fica mea a absolvit liceul fara bac iar ... Antik Antik Refuz eliberare diploma Fica mea a absolvit liceul fara bac iar secretara scolii spune ca nu se eliberează diploma ci doar foaie matricol.. Liceul este ... (vezi toată discuția)