Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Este legala taxa pentru eliberarea foii matricole in ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Este legala taxa pentru eliberarea foii matricole in original?

Este legala taxa pentru eliberarea foii matricole in original, la finalul ISCED 3 ? Au eliberat gratuit diploma de bacalaureat dar vor o taxa pentru elibererea foii matricole. Ambele sunt obligatorii pentru inscrierea in ISCED 5.
Pai foaia este anexa la diploma. În ce baza nu eliberează foaia odată cu Diploma?!
Ambele se eliberează concomitent.
Dacă nu sesizați Ministerul în scris.