avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pe perioada starii de alerta scutire de la plata ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pe perioada starii de alerta scutire de la plata chiriei pe sediul social

Buna ziua,

Angajatorul poate beneficia pe perioada starii de alerta de scutire de la plata chiriei pe sediul social? Daca da pana cand este valabila scutirea si daca se poate baza legala.

Mentionez ca firma nu mai deruleaza contracte si nu mai genereaza venituri nemaiavand nici angajati.

Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 August 2020
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, angajatorul poate beneficia pe perioada starii de ... madalina bobeica madalina bobeica Buna ziua, Angajatorul poate beneficia pe perioada starii de alerta de scutire de la plata chiriei pe sediul social? Daca da pana cand este valabila ... (vezi toată discuția)
A aparut o lege cu scutirea de impozit pe perioada reducerii chiriei cu cel putin 30%? dodoambra dodoambra Buna ziua Anul trecut am optinut venituri din chirie. Datorita pandemiei, in acord cu chiriasul, am redus chiria cu 50% pe luna. Am facut act aditional la ... (vezi toată discuția)
Scutire plata chirie PatrascanuDaniel PatrascanuDaniel As vrea sa stiu daca pe perioada starii de urgenta putem fi scutiti de plata chiriei avand in vedere ca firma a fost obligata sa-si intrerupa activitatea (loc ... (vezi toată discuția)