Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, lucrez în cadrul unei primarii comunale, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, lucrez în cadrul unei primarii comunale, în calitate ...

Bună ziua, lucrez în cadrul unei primarii comunale, în calitate de bibliotecar. As dori sa știu dacă s-a acordat mărirea cu 25%din 1 ianuarie 2020, conform legii salarizării actuale, pentru ca eu nu am primit. Mulțumesc!
de la 1 ianuarie 2020: “În aplicarea prevederilor art. 38 alin. (4) din Legea-cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare, începând cu luna ianuarie 2020, salariile de bază, soldele de funcție/salariile de funcție, indemnizațiile de încadrare se majorează cu 1/3 din diferența dintre salariul de bază, solda de funcție/salariul de funcție, indemnizația de încadrare prevăzute de lege pentru anul 2022 și cel/cea din luna decembrie 2019.”