avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, lucrez în cadrul unei primarii comunale, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, lucrez în cadrul unei primarii comunale, în calitate ...

Bună ziua, lucrez în cadrul unei primarii comunale, în calitate de bibliotecar. As dori sa știu dacă s-a acordat mărirea cu 25%din 1 ianuarie 2020, conform legii salarizării actuale, pentru ca eu nu am primit. Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:48, 4 August 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
de la 1 ianuarie 2020: “În aplicarea prevederilor art. 38 alin. (4) din Legea-cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare, începând cu luna ianuarie 2020, salariile de bază, soldele de funcție/salariile de funcție, indemnizațiile de încadrare se majorează cu 1/3 din diferența dintre salariul de bază, solda de funcție/salariul de funcție, indemnizația de încadrare prevăzute de lege pentru anul 2022 și cel/cea din luna decembrie 2019.”

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare tolomeidaniel tolomeidaniel Buna seara sunt muncitor calificat la un colegiu din Tg neamt si as vrea sa stiu daca beneficiem si noi personalul auxiliar de marirea salariala de 25% de la 1 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. vă rog să îmi spuneți dacă salariile angajaților ... viorelada viorelada Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți dacă salariile angajaților din primarii (comuna, bibliotecar, studii medii) ar fi trebuit sa se mărească din 1 ... (vezi toată discuția)
Contract de munca lyly64 lyly64 Va rog, de la 1 ianuarie 2020 conform HG nr. 935/2019, este de 2.230 lei lunar, suntem bugetari sub coordonarea DGASPC, de la 01.01.2020 se majoreaza ... (vezi toată discuția)