Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua, Dacă încă sunt în șomaj tehnic banca ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua, Dacă încă sunt în șomaj tehnic banca poate sa ...

Bună ziua,
Dacă încă sunt în șomaj tehnic banca poate sa îmi facă poprire în acest moment, având mai mult de 60 de zile de la sfârșitul stării de urgență? De asemenea în ordonanțe de urgenta 70/2020 se spune ca indemnizația de șomaj tehnic nu se popreste pe toată perioada acordarii lui. Îmi puteți spune dacă banca procedează corect popridu-mi șomajul tehnic?
Va mulțumesc
1. banca nu face poprirea ci un executor;
2. contul dvs era deja poprit in momentul in care ati intrat in somaj tehnic?
Da, contul era deja poprit înainte de șomajul tehnic.