Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Pot face o contestatie in anulare a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Pot face o contestatie in anulare a sentintei definitive ...

Buna ziua,
Pot face o contestatie in anulare a sentintei deinitive emise ca uramare a netimbrari. ( taxa de plata a 20 lei a fost trimisa cu posta dar nu este la dosar ) judecatorul nu a judecat contestatia contraventionala, a emis sentinta definitiva ca urmare a ne timbrari, cu toate ca la ultimul termen am adus copia taxei dar nu a luat-o de buna credinta.
Cand a fost trimisa cu posta, in cele 10 zile initiale in care vi s-a solicitat sa compliniti lipsurile? Sau in procedura reexaminarii?