Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Documentele emise de catre o soc cu cap majoritar de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Documentele emise de catre o soc cu cap majoritar de stat,institutie ...

Documentele emise de catre o Soc cu capital majoritar de stat,institutie publica practic, sunt acte administrative?(o legislatie care defineste documentele emise de asemenea institutie). De ex un proces verbal care nu respecta conditiile de intocmire,dar a produs efecte juridice,poate fi contestat separat intr o actiune de contencios administrativ,independent de litigiul de munca pt care a produs efecte? Am intalnit un caz in care un document folosit in litigiu de munca,era fals,dar instanta a statuat ca nu este investita pt a cerceta cazuri de fals. altul fiind petitul.
romanul11, utilizator