Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna ziua, Sunt SRL si am inchiriat un spatiu pe 5 ani ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna ziua, Sunt SRL si am inchiriat un spatiu pe 5 ani de la ...

Buna ziua,
Sunt SRL si am inchiriat un spatiu pe 5 ani de la o persoana fizica. Am facut cheltuieli pentru buna functionare si contabila a trecut pe cheltuieli toate facturile. E corect sau trebuia pe investitii: gresie,faianta,var,parchet,tapet,aer conditionat,sistem audio?
george-neagu, moderator
E foarte corect cum le-a trecut pentru ca sunt cheltuieli pentru amenajarea spatiului destinat firmei.
Din pacate ANAF-ul a spus altceva,trebuia pe modernizari impartit la anii de chirie,nu pe cheltuiala
Da, corect este cum au zis cei de la ANAF. Se inregistreaza pe cheltuieli in avans si se repartizeaza pe cheltuieli timp de 5 ani.
Multumesc,de retinut!