avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am 15 ani. Azi am fost oprita ca pieton in timp ce ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am 15 ani. Azi am fost oprita ca pieton in timp ce treceam pe ...

Am 15 ani .Azi am fost opirita ca pieton in timp ce treceam pe roșu ,ni S-au luat datele :numele ,prenumele ,data de naștere ,adresa .Nu am semnat nimic și nu m-a întrebat inițiala/numele tatălui .A spus decât ca o sa primim amenda prin posta in valoare de 290 lei .nu sunt sigura dacă voi primi amenda deoarece nu au cerut toate datele

Alte discuții în legătură

Amenda pieton Ovidiuoo Ovidiuoo Am trecut pe rosu ca pieton,m-a vazut politistul,mi-a luat datele si mi-a spus ca voi primi acasa prin posta o amenda de 500 lei ,fara sa primesc sau sa iau la ... (vezi toată discuția)
Amenda trecere pe zebra la culoarea rosie fulminator fulminator Buna ziua, In dimineata asta am trecut ca pieton pe o trecere de pietoni cand culoarea semaforului pietonal era rosie. Masina politiei astepta dupa colt, si ... (vezi toată discuția)
Proces verbal ContSters279187 ContSters279187 buna seara! un proces verbal nesemnat este valid ?:\\"> (vezi toată discuția)