Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Confecționare săbii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Confecționare săbii

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca este legal sa confecționezi săbii decorative pentru vânzare in România.
Sau daca nu este posibil la nivel individul, există asociați unde se pote înscrie o persoană interesantă pentru a putea creea aceaste "arme albe" într-un mod legal?
Mulțumesc.
Pot fi considerate arme albe, motiv pentru care pot fi sub incidenta Legii armelor si munitiilor. Gasiti legea pe internet.
Cel mai sigur este sa intrebati in scris, cu nr. de inregistrare/ data la IJP.