Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna seara. Am urmatoarea situatie: am o firma in care ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna seara. Am urmatoarea situatie: am o firma in care sunt asociat ...

Buna seara.
Am urmatoarea situatie: am o firma in care sunt asociat 50% cu cineva, sunt si administrator. In urma cu 4 ani am luat o linie de credit pentru firma, doar eu avalizand biletul la ordin. Anul acesta am cumparat pe numele meu un apartament cu credit ipotecar pe 25 ani. Firma nu mai merge asa bine si urmeaza insolventa. In aceasta situatie, pentru apartamentul pe care eu il detin de cateva luni si pentru care am luat credit, pot sa fiu executata silit?
Multumesc.
TaniaMo, utilizator