Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se poate face dosar penal unei persoane care și-a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se poate face dosar penal unei persoane care și-a luat apărarea ...

Se poate face dosar penal unei persoane care și-a luat apărarea prin intermediul injuriilor daca acesta la rândul său a pățit acest lucru
oare ce oti vrea sa spuneti ?
Cineva m-a înjurat, iar eu l-am înjurat inapoi și mi-a spus ca îmi face dosar penal pentru că l-am injurat

gi-jane2 a scris:

oare ce oti vrea sa spuneti ?

face un drac.. el va poate face plangere, dosar.. nu va face el. Plangere depune degeaba.
Mulțumesc de răspunsurile rapide

gi-jane2 a scris:

face un drac.. el va poate face plangere, dosar.. nu va face el. Plangere depune degeaba.

Nu este vorba de savarsirea vreunei infractiuni, poate sa fie vorba de o contraventie pe Legea 61/1991 daca o faceti in public.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat