Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Depozit bancar cu titular decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Depozit bancar cu titular decedat

Buna ziua! Mama a deschis un cont bancar in care si.a depozitat o parte din economii. Pe mine m.a trecut ca imputernicit. Intre timp mama a decedat. Pot sa gestionez eu contul, pot extrage sau depune in continuare ? Daca vreau sa il lichidez , pot face acest lucru ca imputernicit? Multumesc!
Roxana Craciun, utilizator
Trebuie sa faceti succesiunea si numai impreuna cu toti mostenitorii veti avea acces la depozite.
Mandatul a încetat la decesul mamei.
Trebuie să dezbateti succesiunea și să includeti și sumele pe care le avea mama.