Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua!Am fost amendat de politie.Daca eu nu am ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua!Am fost amendat de politie.Daca eu nu am semnat procesul ...

Buna ziua!Am fost amendat de politie.Daca eu nu am semnat procesul verbal pot primi amenda acasa.
Daca l=ati fi semnat, vi-l dadea pe loc, pt ca nu l-ati semnat, veti primi pv-ul acasa.
Sa stiti ca nu va crează nici un avantaj refuzul.de a semna procesul verbal,mai mult daca il semnati aveați posibilitatea ca la rubrica obiectiuni sa va fie trecut punctul de vedere.O sa primiti pv prin posta urmând să îl contestati în termen de 15 zile de la comunicare.
Si daca fac contestatie

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Sa stiti ca nu va crează nici un avantaj refuzul.de a semna procesul verbal,mai mult daca il semnati aveați posibilitatea ca la rubrica obiectiuni sa va fie trecut punctul de vedere.O sa primiti pv prin posta urmând să îl contestati în termen de 15 zile de la comunicare.

Puteti sa faceti contestație,v-am spus însă că pe viitor sa semnati si sa solicitați să fie trecute obiectiunile dvs în pv..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces verbal nesemnat Intamplare Intamplare Mi-a fost retinut permisul de conducere pt depsirea vitezei de 109 km/h in localitate si mi s-a elibirat o dovada cu drept de circulatie de 15 zile. Mentionez ... (vezi toată discuția)
Am dreptul la o alta dovada? dariusnego dariusnego Buna ziua, In data de 17.05.2012 mi s.a retinut permisul de conducere pt neacordare de prioritate la pietoni si am primit dovada de circulatie timp de 15 ... (vezi toată discuția)
Refuzul politistului de a lasa procesul verbal de contraventie e un abuz ? euprotopopescu69 euprotopopescu69 Am fost sanctionat de catre politia rutiera pentru neacordare de prioritate la trecerea de pietoni - cu retinerea permisului 30 zile + amenda + 4 puncte. Am ... (vezi toată discuția)