Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Toate activitatile dintr-o firma trecute in Fisa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Toate activitatile dintr-o firma trecute in Fisa Postului

Buna ziua,
Ce atributii poate trece angajatorul in fisa postului unui Agent de Vanzari, conform COR, intr-o firma privata? Va adresez aceasta intrebare deoarece sub pretextul ca este o firma relativ mica, in fisa postului sunt trecute aproape toate activitatile care se desfasoara in aceasta firma, inclusiv munci necalificate si activitati de productie care nu au legatura cu activitatea agentului de vanzari. Va rog sa-mi spuneti cat este de legala aceasta procedura, de a trece in fisa de post a unui agent de vanzari, toate activitatile desfasurate in cadrul unei firmei si care ar fi baza legala pentru privind atributiile care pot fi trecute in fisa postului?
Ce se intampla daca agentul de vanzari refuza semnarea fisei de post dupa ce initial a avut mai putine atributii in fisa postului?
Va multumesc!
Da,poate trece , avand in vedere ca nu exista un act normativ care sa prevada atributiile stricte pe functii/meserii.