Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Varul primar (singura ruda a decedatului) poate ataca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Varul primar (singura ruda a decedatului) poate ataca testamentul ...

Varul primar (sigura ruda a decedatului) poate ataca testamentul facut de acesta in favoarea unei persoane străine?
Nu, Reductiunea testamentului poate fi ceruta numai de mostenitorii rezervatari, adica de soțul supraviețuitor, descendenții și ascendenții privilegiați ai defunctului.