Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Ce se poate face daca in urma unei plangeri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Ce se poate face daca in urma unei plangeri penale ...

Buna ziua,

Ce se poate face daca in urma unei plangeri penale pentru inselaciune la vanzarea unui autoturism parchetul a trimis dosarul la politie, insa sta acolo de mai bine de un an. Dupa circa 6 luni, dupa multe sesizari am fost chemat eu pentru declaratie, iar apoi nu s-a mai intamplat nimic...la sesizari in scris mi se comunica ca e in lucru, iar telefonic nu mai raspunde nimeni. Dosarul e la sectia de politie locala si am senzatia ca persoana reclamata este protejata de cei 2-3 ofiteri de politie existenti in sectie.
Daca are importanta vorbim de judetul Ilfov.

Multumesc
Haideti ca a venit si momentul procesului: doamna judecator m-a instiintat ca dosarul tocmai a fost clasat ieri, adica in ziua precedenta judecarii contestatiei impotriva duratei....incredibil.
O sa vi se comunice ordonanta. Aveti posibilitatea atacarii ei.
Multumesc!