Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Testul pozitiv din timpul izolării la domiciliu după ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Testul pozitiv din timpul izolării la domiciliu după 9 zile ...

Testul pozitiv din timpul izolării la domiciliu după 9 zile prelungește izolarea la domiciliu încă 14 zile de la data testării?Va rog ! Care este legislația? Mulțumesc.
De ce ati facut test dupa 9 zile de la momentul izolarii?
Am solicitat un test imediat după izolare (4 zile) ca urmare a pierderii mirosului. Au spus că nu se face la domiciliu dar au venit după o săptămână.(Menționez că nu am nici un simptom și evident și mirosul mi-a revenit)
dritaS, utilizator
Cand v-a revenit mirosul, cand erati pozitiv sau ulterior?
Ati avut si alte probleme?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Înainte de test, imediat după izolare,dar mi-a revenit in 3,4 zile (tot înainte de test) și absolut nici o alta problema medicala pe toată perioada adică până în prezent când sâmbătă de trebui să ies din izolare.
Vorbiti cu ei sa va testeze.
Sesizati in scris prin e-mail problema si sa vina sa va testeze.
La telefon am inteles ca DSP nu raspunde.
Ar trebui schimbata intreaga conducere in acest caz, fara nicio discutie.
Daca unul nu se descurca sa conduca DSP trebuie imediat schimbat.

Trebuie stabilit exact daca mai sunteti sau nu pozitiv si nu sa stati aiurea in izolare.
Incompetenta lor nu trebuie sa va incalce drepturile fundamentale.
Daca va testeaza se va lamuri situatia si asa ar trebui procedat.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat