Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua doresc sa fac cerere pentru rechizite ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua doresc sa fac cerere pentru rechizite școlare legea ...

Bună ziua doresc sa fac cerere pentru rechizite școlare legea 133/2020venitul pe membru de familie este de 380 lei ne încadrăm dar avem 0.84 ari teren intravilan !este criteriu de excludere?
A doua problemă La primărie au spus sa ducem dosarul până în 14 septembrie și nu am reușit.se pot depune cereri și după această dată ?mulțumesc
Dacă familia are în proprietate terenuri, clădiri, spații locative sau alte bunuri, mobile sau imobile, la stabilirea venitului mediu net lunar pe membru de familie se iau în considerare și arenda, chiriile, alte fructe civile, naturale sau industriale, produse de acestea.

Rechizitele școlare vor fi acordate pe bază de cerere, formulată de părintele sau tutorele legal al elevului, care se înregistrează în termen de 5 zile de la data începerii anului școlar la școala la care elevul este înscris.