Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Vanzare laptopuri uzate catre angajatii care le-au ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Vanzare laptopuri uzate catre angajatii care le-au folosit

Buna ziua, as dori sa stiu in ce conditii este permisa vanzarea de echipamente IT catre angajatii care le-au folosit? Exista o lege care reglementeaza aceste aspecte? Este obligatorie oferirea de garantie?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Singura lege aplicabilă este codul civil. Cât despre garanții, puteți să o excludeți prin contract.

special.guest a scris:

Buna ziua, as dori sa stiu in ce conditii este permisa vanzarea de echipamente IT catre angajatii care le-au folosit? Exista o lege care reglementeaza aceste aspecte? Este obligatorie oferirea de garantie?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!