Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Daca introduc dosarul pentru pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Daca introduc dosarul pentru pensie anticipata partiala ...

Buna ziua! Daca introduc dosarul pentru pensie anticipata partiala in data 10.11.2020 ,la aceiasi data trebuie sa inchei contractul de munca sau se poate muncii pana la sosirea deciziei de pensionare ? Multumesc!
Contractul individual de munca existent inceteaza de drept la data comunicarii deciziei de pensie in cazul pensiei anticipate partiale.