avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am operat in Revisal incetarea suspendarii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am operat in Revisal incetarea suspendarii contractului ...

Buna ziua! Am operat eronat in Revisal incetarea suspendarii contractului unei doamne care se afla in concediu pentru cresterea copilului. Am corectat data asa cum era initial insa contractul tot activ apare... Ce este de facut? Va reveni la munca abia in octombrie 2021.
Ultima modificare: Vineri, 18 Septembrie 2020
anicarodica1969, utilizator
Cel mai recent răspuns: anicarodica1969 , utilizator 15:23, 18 Septembrie 2020
Daca ati operat incetarea suspendarii , atunci c.i.m. apare activ.
Problema e ca NU trebuia sa-i incetez suspendarea. Unitatea in care lucrez a fost in somaj tehnic iar atunci cand am operat incetarea suspendarii somajului, nu am fost atenta, avand doua persoane cu acelasi nume, si i-am incetat suspendarea si doamnei respective. Dansa ar trebui sa reia activitatea anul viitor, in octombrie.
Ultima modificare: Vineri, 18 Septembrie 2020
anicarodica1969, utilizator
In cercati sa operati o noua suspendare incepand cu data incetarii vechii suspendarii si pana la data revenirii din CCC.
Nu ma lasa Revisal-ul...Se suprapune cu o perioada pentru care s-a operat incetarea suspendarii.
Perioada de suspendare ar fi 10.12.2019-21.10.2021. Am incetat suspendarea in 15.09.2020. Am corectat data incetarii suspendarii iarasi cu 21.10.2021 dar CIM-ul apare tot activ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare suspendare contract plus mobile plus mobile Buna ziua, am suspendat un contract din data de 01.02.2012-16.03.2012, cum se face pentru ca acest contract sa fie activ deoarece el apare tot ... (vezi toată discuția)
Revisal gluten gluten La revenirea de pe concediu ingrijire copil ,in revisal se opereaza in aceeasi zi? In 10.05.2014 ar trebui sa revina , fiind zi nelucratoare ,se opereaza in ... (vezi toată discuția)
Probleme suspendare cim urgent madylumy madylumy Buna dimineata, o mare problema: cim suspendat per.01 nov - 31.12.2012, salariatul solicita cfs. incontinuare de la 01.01.2013 pana la 31.03.2013, din ... (vezi toată discuția)