Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am operat in Revisal incetarea suspendarii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am operat in Revisal incetarea suspendarii contractului ...

Buna ziua! Am operat eronat in Revisal incetarea suspendarii contractului unei doamne care se afla in concediu pentru cresterea copilului. Am corectat data asa cum era initial insa contractul tot activ apare... Ce este de facut? Va reveni la munca abia in octombrie 2021.
anicarodica1969, utilizator
Daca ati operat incetarea suspendarii , atunci c.i.m. apare activ.
Problema e ca NU trebuia sa-i incetez suspendarea. Unitatea in care lucrez a fost in somaj tehnic iar atunci cand am operat incetarea suspendarii somajului, nu am fost atenta, avand doua persoane cu acelasi nume, si i-am incetat suspendarea si doamnei respective. Dansa ar trebui sa reia activitatea anul viitor, in octombrie.
anicarodica1969, utilizator
In cercati sa operati o noua suspendare incepand cu data incetarii vechii suspendarii si pana la data revenirii din CCC.
Nu ma lasa Revisal-ul...Se suprapune cu o perioada pentru care s-a operat incetarea suspendarii.
Perioada de suspendare ar fi 10.12.2019-21.10.2021. Am incetat suspendarea in 15.09.2020. Am corectat data incetarii suspendarii iarasi cu 21.10.2021 dar CIM-ul apare tot activ.