avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Locuiesc în Egipt și vreau pensia din România ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Locuiesc în Egipt și vreau pensia din România Traiesc de 20 ...

Locuiesc în Egipt și vreau pensia din România
Traiesc de 20 de ani în Egipt și în 2021 ianuarie am dreptul să mă pesionez în România. Am 20 de ani munciti în România și aș dori să iau pensia în Egipt ce trebuie să fac?Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:45, 19 Septembrie 2020
Transfer dosar pensie in situația schimbării domiciliului
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se muta dosarul de pwnsie daca fac viza de resedinta la parinti in alt judet ? florin19801980 florin19801980 Stau in bucuresti buletin adresa in bucuresti apartament si vreau sa fac viza de flotant de resedinta in ilfov la parinti sunt pensionat definitiv intrebarea ... (vezi toată discuția)
Am lucrat 15 ani in romania si 20 de ani in germania. locuiesc ... braun braun am lucrat 15 ani in romania si 20 de ani in germania. locuiesc in germania si in luna noiembrie 2021 implinesc virtsa de 65 ani. doresc ca pentru ci 15 ani ... (vezi toată discuția)
In cazul schimbarii domiciliului dintr-un judet in altul, este ... barzescu barzescu In cazul schimbarii domiciliului dintr-un judet in altul, este posibil sa raman cu drepturile banesti la aceeasi Casa de pensii? (vezi toată discuția)