Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Se pot factura anticipat servicii neprestate, daca in ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Se pot factura anticipat servicii neprestate, daca in contract ...

Se pot factura anticipat servicii neprestate, daca in contract nu se specifica nimic referitor la acesta?
ce sa va factureze, daca nu s-a prestat?
Asa ma gandeam si eu, dar firma respectiva insista si persista in greseala si in plus emite facturi in iulie pentru servicii ce urmeaza a fi prestate in august( dar care nu s-au facut) si in septembrie, factura emisa in iulie pt iulie , august si septembrie avand si termen scadent de plata in 09.septembrie. Si nu este vorba de abonament, ci de servicii de ridicare desuri medicale.