Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sentință penală ignorată de medic
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sentință penală ignorată de medic

O femeie 50 ani se afla sub incidenta art 109 cod penal nu urmeaza tratamentul este violenta si multe altelee cu mama ei ani in acest sens am deschis un dosar de urmarire penala de unde am aflat neoficial ca este data de catre DSP in grija Centrului sanatate mintala adulti unde se blocheaza ancheta

astfel . doamna medic conform sentitei penale este in masura sa sesizeze organele de urmarire penala si sa fie internata fortat .acest lucru nu sa intimplat nici pina astazi

.....intrebare poate fi acuzata doamna doct de malpraxis, neglijenta precizez ca in tot acest timp au avut de suferit pacientul, mama si eu, fratele care am fost obligat sa stau paza .....va multumesc

-editare date personale-
Manuela Rășină, administrator
nu exista un astfel de dosar pe rolul judecatoriei iasi, ati vb cu doamna doctor ?
ce zice acea sentinta penala pe care nici pe aia nu o gasesc..
exista va pot trimite inscrisurile
mai bine dati detalii aici.. ce scris in aia penala si inteleg ca ati avut o judecata ei pe civil.. pe ce tema ?
Care e sentinta si ce a hotarat instanta?
a fost o hotarare de internare fortata ordonata presedentiala dupa 2..3 ani eliberata cu obligare la tratament 110 data catre DSP pt ai desemna clinica care sa ii ofere tratamentul a desemnato clinica de boli mintale pt adulti BT si nu sa prezentat in continuare a fost violenta cu mama mama a trimiso la psihiatrie acum am gasit o istintare ca in caz de neprezentare sant obligati ssa sesize instanta semnata de manager asistent social si medic serb am luat legatura cu doc si am explicat situatia din discutie am tras conluzia ca asteapta ceva ...
Trebuia sa ii spuneti ca dvs asteptati sa va dea informatii despre procedura..
nu puteti sa o bagati in masina pe sora si sa va duceti cu ea ? daca face scandal, trebuie sa solicitati sprijinul politiei.
Nu mai amanati si internati-o pana nu isi face rau ei si celor din jur.