Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua.Am fost prins beat la volan.Domnul politist ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua.Am fost prins beat la volan.Domnul politist mi-a zis ...

Buna ziua.Am fost prins beat la volan.Domnul politist mia zis sa ma duc sa platesc testul dupa 3.4 zile ca sa mearga dosarul cat mai repede.Daca nu platesc acel test la medicina legala.In cat timp voi fii trimis in judecata?
Pana o sa plateasca statul acel test o sa aveti de asteptat...
Este mai bine sa-l platiti dvs.. daca doriti rezolvarea situatiei cat mai repede...
~ Conținut șters la cerere ~

PAUL777 a scris:

Domnule oricum o sa plătiți acest test.Dupa terminarea procesului veți plăti cheltuielile de judecata si testarea probelor de sange la medicina legala.
Dacă așteptați sa plătească statul puteti astepta si 2 ani.
Cat a ti avut in aerul expirat?(fiola).
Danut2397 a scris:

Buna ziua.Am fost prins beat la volan.Domnul politist mia zis sa ma duc sa platesc testul dupa 3.4 zile ca sa mearga dosarul cat mai repede.Daca nu platesc acel test la medicina legala.In cat timp voi fii trimis in judecata?

0.61 in aerul respirat
Atunci in sange o sa fie undeva la 1,2, ceea ce inseamna dosar penal.
Nu ar strica ca pe langa plata testului sa angajati si un avocat.
Sau cel putin sa discutati cu unul...
Ionut.ion, utilizator