Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz purtare masca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz purtare masca

O angajata refuza sa poarte masca. Pentru ca azi a fost vazuta in 3 randuri fara masca si a refuzat sa o puna a fost trimisa acasa dat fiind ca lucreaza pe o linie cu inca 20 operatori. In conditiile in care efectiv nu ii pasa ca poate fi sanctionata (exista mentiunea ca nepurtare masca este abatere disciplinara in regulamentul intern) ce alternative am?
apetra, utilizator
Alternative nu exista , decat sanctionarea disciplinara si asta in conditiile in care nu are de la medic o dovada ca suferă de boli care afectează capacitatea de oxigenare.