Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate pentru ...

Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate pentru un imobil dar neavand timp nu sa dus sa il inscrie in cartea funciara si nici cadastrul nu la facut.Mie copilul ei mia expirat buletinul de 2 saptamani.Poate sa mearga la politie cu acea hotarare sa imi faca buletinul?
Depinde ce scrie exact in hotarare, despre ce imobil e vorba.
Este mostenire de la parintii ei

Antoanela Geaman a scris:

Depinde ce scrie exact in hotarare, despre ce imobil e vorba.

ala e actul de proprietate , daca e vb de un imobil tip locuinta, va poate lua in spatiu cu acea hotarare.
Dacă nu are succesiunea facuta nu este constatata proprietar, decat daca hotararea e pe numele dansei