avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate pentru ...

Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate pentru un imobil dar neavand timp nu sa dus sa il inscrie in cartea funciara si nici cadastrul nu la facut.Mie copilul ei mia expirat buletinul de 2 saptamani.Poate sa mearga la politie cu acea hotarare sa imi faca buletinul?
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 15:05, 1 Octombrie 2020
Depinde ce scrie exact in hotarare, despre ce imobil e vorba.
Este mostenire de la parintii ei

Antoanela Geaman a scris:

Depinde ce scrie exact in hotarare, despre ce imobil e vorba.

ala e actul de proprietate , daca e vb de un imobil tip locuinta, va poate lua in spatiu cu acea hotarare.
Dacă nu are succesiunea facuta nu este constatata proprietar, decat daca hotararea e pe numele dansei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expirare carte identitate Cosminr25 Cosminr25 Buna ziua, Ma confrunt cu o situatie neplăcută, mama mea a decedat, tatăl nu vrea sa meargă la SPCLEP (expira c.i.) sa si dea acordul de a ma lua in ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat danutza777 danutza777 Buna seara as dori sa stiu ce pot face in cazul in care am implinit 18 ani si am buletinul expirat din acest moment si as dori sa-l reinnoiesc insa mama este ... (vezi toată discuția)
Buna seara.mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate ... Danut2397 Danut2397 Buna seara.Mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate a unui imobil.decizia este definitiva.Dar acel imobil nu are cadastrul facut si nici nu este ... (vezi toată discuția)