avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare cheltuieli de judecata acordate in solidar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare cheltuieli de judecata acordate in solidar

Buna ziua.

Am castigat definitiv un proces de anulare a unor acte administrative cu 2 ANAF-uri. S-au anulat o decizie de impunere a unui ANAf si decizia de solutionare a contestatiei a celui de-al doilea ANAF.

Conform sentintei am de recuperat o suma de bani, in solidar de la cele 2 ANAF-uri, cu titlu de cheltuieli de judecata.

Cum procedez mai departe: le notific pe amandoua, cum se imparte suma, care sunt urmatorii pasi .....???

Va rog ajutor.

Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 8 Octombrie 2020
Alex28, utilizator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 21:41, 8 Octombrie 2020
Pierdeți timpul cu notificări mergeți direct la un executor judecătoresc pt a pune în executare hotărârea pronunțată.Executorul stie cum sa procedeze.Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am rugămintea sa ma ajutati in legătura cu recuperarea ... veronicam veronicam Buna ziua, Am rugămintea sa ma ajutati in legătura cu recuperarea contravalorii unei amenzi primită de la ITM in 2020 in urma unui proces câștigat in ... (vezi toată discuția)
Executare silita anaf fara decizie de impunere adrianadamian2009 adrianadamian2009 Am urmatoarea speta: ANAF a emis si transmis societatii noastre o somatie si un titlu executoriu pentru o suma nereal datorata. Am introdus la ... (vezi toată discuția)
Investire cu titlu executoriu a unei sentinte irevocabile coldman coldman In urma sentintei la recurs , declarate irevocabila, am de platit o sulta. Am banii si as dori sa aflu pasii care trebuie urmati pentru a achita sulta astfel ... (vezi toată discuția)