Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... de la ce dată curge termenul de 15 zile de suspendare ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

de la ce dată curge termenul de 15 zile de suspendare Raport ...

de la ce dată curge termenul de 15 zile de suspendare Raport de serviciu ?

Un angajat a fost ales concilier local.
Acesta și-a suspendat Raportul de serviciu pe perioada campaniei.

Raportul de serviciu al funcţionarului public se suspendă în termen de 15 zile de la data când a intervenit o situație de incompatibilitate.

Dar nu se spune nicăieri
de la ce dată curge termenul de 15 zile de suspendare Raport de serviciu pentru funcționarul publica care a fost ales consilier local ?

- de la data validării alegerilor, când Biroul Electoral
a comunicat că este ales,
- de la data validării consilierului local
de către Judecătorie ?
- de la data depunerii jurământului ca și consilier local ?
Vă mulțumesc din suflet pentru lămuriri !